Film-Dizi Tavsiyeleri

Yaşamaya Daha Çok Sarılmak İçin Mutlaka İzlemeniz Gereken Bir Baş Yapıt!

Yaşamak Güzel Şey 2017 Dram/Komedi 1 saat 45 dakika

Müfit Can Saçıntı’nın imzasını taşıyan Yaşamak Güzel Şey, başına gelen talihsiz bir olay ile çevresindeki sisteme isyan eden bir kişiye dönüşen adamın hikayesini anlatıyor. Müfit Can Saçıntı’nın duygusal komedi türündeki, üçüncü filmidir. 

KONUSU

Etrafındaki herkesten sürekli azar işiten, kimsenin ciddiye almadığı Müfit, yaşadığı şanssız bir olayın ardından içinde bulunduğu hayatı ve dayatılan sistemi sorgulayınca, hayatta göremediği birçok güzelliği keşfetmeye, yaşamdan tat almaya başlar.

YAŞAMAK GÜZEL ŞEY NEREDE ÇEKİLDİ?

Yönetmenliğini ve senaristliğini Saçıntı’nın üstlendiği film, yaşam koşullarına boyun eğen pısırık bir adam olan Müfit’in, başına gelen talihsiz bir olay ile başkaldıran bir anti kahramana dönüşmesini ve yaşamın güzelliklerini keşfetmesini konu alıyor.
Çekimleri kasım ayında tamamlanan Yaşamak Güzel Şey, sonbaharın eşsiz renklerini yansıtan görüntüleriyle sinemaseverlere tam bir görsel şölen yaşatıyor.

Yaşamak Güzel Şey’in çekimleri İstanbul’da Atatürk Arboretumu‘nda (Ağaç Müzesi) yapıldı.

YAŞAMAK GÜZEL ŞEY FİLMİNİN OYUNCU KADROSU FİLME AİT SÖZLER

Müfit Can Saçıntı’nın bu üçüncü filminde Saçıntı, başrolü Yasemin Conka ile paylaşıyor. İkiliye, Zihni Göktay, Ayşegül Atik, Günay Karacaoğlu, Reha Özcan, Renan Bilek, Onur Dilber, Merve Hazer, Bahar Süer, Fulden Akyürek, Nihan Tarhan, Nihan Taşyürek, Ali Çoban ve Fatih Koyunoğlu gibi güçlü oyunculardan oluşan dev bir kadro eşlik ediyor.

FİLME AİT SÖZLER

« Mutuluğun formülü olsaydı bu kapitalist sistem onu da şişeleyip satardı” (Kapitalizmin gücü ve acımasızlığı)  »

« “Yöneticiler neden böylesiniz? Bizden iş istemeye gelirken Avrupalılar’ı örnek gösterirsiniz.  Bize ücretlerimizi haklarımızı ödemeye gelince de Afrikalıları örnek gösterirsiniz.” (İşçinin emekçinin yanında) »

« “-Burda insana ekmek veriyoruz. – Onlar da sana emeklerini alın terlerini veriyor.” (Patrona anında cevap) »

« “Bütün sevgililer aynı şeyi mi yapmak zorunda toplu sünnet şöleni gibi? Aşklar niye ezbere yaşanıyor ki” (Sevgililer Günü’ne karşı duruş)»

« “Ben özgür eğitimden yanayım. İtirazım sınavlara notlara. Newton ömründe kaç kere sınava girdi? Arşimet’in diploma notu kaç?” (Eğitim sistemindeki modele karşı) »

 

 

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker