EĞLENCE

Unutulmayan Hala Yüzümüzü güldüren birbirinden farklı 6 karakter!

Karakterler birbirinden farklı ama yetenekleri aynı! Bizi güldürmek ve günlük yaşantımızın stresinden kaçırmak konusunda epey yetenekliler! Kimler mi onlar? Gelin beraber bakalım, videolara göz atarken bir kahkaha daha patlatırız belki, kim bilir?

1- Erdal Bakkal

Baştan aşağı her haraketi, kelimeleri ve mimikleriyle “Bizi en çok güldüren karakterler” listesinin başında yer almayı hak eden biri varsa Leyla ile Mecnun dizisinin Erdal Bakkal’ıdır. Sivri zekasıyla taçlandırdığı esprileri hala kulaklarımızda, hala ilk gün olduğu gibi gülüyoruz.

ve bir sahne;

İskender ile yavuz bakkalın önünde oturmakta ve yine her zamanki gibi plastik bardakta gelmiş olan çaydan şikayet etmektedirler, öyle ki yavuz geçenlerde istediği Türk kahvesinin bile plastik bardakta geldiğinden yakınır, Erdal bakkal devreye girer;

– ne oluyor sabah sabah ne adamın üstüne üstüne geliyorsunuz, Allah Allah. yani bu bardakların üstüne isminizi yazsam böyle konuşmazsınız ha.

2- Neriman ve Koriş

Kiralık Aşk dizisinin Neriman ile Kornişi dostluklarıyla, dedikodularıyla ve planlarıyla yüzümüze gülücükleri ilmek ilmek işlemiş iki süper karakter! Neriman’ın kendini övmeleri ve Koriş’in olaylara tepkileri her Cuma akşamını daha keyifli hale getiriyor. Daha nice bölümlerde izlemek dileğiyle!

3- Cevahir Kirişçi

Bilmiş tavırlarının başına getirdiği talihsiz olaylarla ve bu olaylara karşı duruşuyla Geniş Aile’nin Cevahir’i zamanında yüzümüzü az güldürmedi! “Yancısı” Ulvi’yi de unutmamak lazım!

4- Burhan Altıntop

Kendine özgü ve en doğal hallerindeyken, her şeyi bilen tavırlarıyla ve aymazlığı ile güldürmeyi sorgusuz sualsiz başaran Burhan Altıntop bu listeye en yakışan karakterlerden biri… “Kim geliyi kim geliyiii, kamyon geliyiiii!”

5- Neriman ve Cahit

Bu listenin bir başka  Neriman’ı da Benim Annem Bir Melek dizisindeki Neriman’dır. O varsa yanına Komando Cahit’i de eklemeden olmaz! Bu ikilinin atışmaları, Neriman’ın üstün halleri ve Cahit’in uyuşukluğu hepimizi ekranlara kilitlemişti. Yine olsa yine izleriz!

6- İsmail Abi

Leyla ile Mecnun’un bir diğer komik karakteri de çay tutkunu İsmail Abi’diydi. Kimi zaman yaptığı edebiyatlarla içimize bir burukluk getirse de çoğu zaman da yüzümüze gülücüklerle süsledi. İyi ki varsın İsmail Abi!

ve o şahane repliklerden biri daha

*ismail abi ile mecnun sahilde yardırmıştır:

i: mecnuun!
m: hoop?
i: naaptın?
m: neyi naaptın?
i: su faturasını sormuyorum heralde dimi. yengeyle naptın?
m: aynı.
i: he bt. di. ni.* 
m: nasııl?
i: bitti diyon yani.
m: evet bitti. sen naptın?
i: mğd kktm
m: nasııl?
i: miğdemi yıkattım.
m: ne olduda yıkattın?
i: bişe olmadı. öle iç dış bi temizletiyim dedim. okadar iyi olduki mis gibi.
m: durduk yere mideni mi yıkattın?
i: hee. içdış yıkattım çok iyi geldi. sen de yıkatsana. ayyy senin miden leeş gibidir yemin ediyom.
m: hadi ben kaçtım o zaman.

 

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker