ALKIŞLANANLAR

Patates Yetiştirerek Multimilyoner Olan William Chase’in İlginç Hayatı

William Chase, ufuk açıcı hikayesi ile tanınır ki, zaten o da iyi bir marka tanıtımı için iyi bir hikayeye sahip olmak gerektiğine inanır. William Chase’in hikayesi, patates üretiminde iflasa giden bir çiftçinin, milyoner votka üreticisi olmasını anlatıyor.

Patates Onun İlk Umudu ve İlk İflası Oldu

Chase, 200 bin Sterlin borç ile babasının patates çiftliğini satın aldığında henüz yirmi yaşındaydı. Onun cesareti, hikayenin henüz başında kendini göstermişti. İngiltere’de Herefordshire ismiyle anılan küçük bir bölgede, böyle büyük bir borçla girdiği işin çok parlak bir fikir olmadığı aşikardı. Nitekim patates fiyatlarında sağlanamayan istikrarın etkisiyle, 32 yaşına kadar zorlukla devam ettirdiği işi, onu bir hüsrana sürükleyecekti. 1992 yılı, İngiltere için fazlasıyla ıslaktı. Aşırı yağışların etkisiyle çürüyen patateslerini izleyen Chase, iflası kabullenip, Avustralya’ya gitti.

Patates Onun Tutkusuydu

İflasına rağmen tutkusunu kaybetmeyen Willam Chase patates işine geri göndü ve yine borçlanarak tarlasını icra memurundan satın aldı. Ancak bu sefer daha farklı bir yol izlemesi gerektiğini biliyordu. Çiftçiliğin yanında patates alım satımı yaparak ek gelir elde etmeyi amaçladı. Bunun için diğer çiftçilerden aldığı patatesleri, süpermarketlere satmayı düşündü. Bu ona para kazandırıyordu ancak mutlu değildi. Süpermarketler, yapısı mükemmel olmayan patatesleri geri gönderiyorlardı. Gönderdiği on kasadan beşinin geri geldiğini gören Chase, süpermarketlerin çiftçilere karşı bu olumsuz tutumları karşısında farklı bir yol aramayı denedi. O dönemde cips firmalarının geri gönderilen patatesleri aldıklarını öğrenince, hayatında yeni ve ilginç olaylar ortaya çıktı. Bu yol onu zenginliğe götürecekti.

İflastan Milyonluk Markaya Doğru

Araştırmalarından sonra kendi çiftliğinde bir cips fabrikası kurdu ve ona çiftliğinin adını verdi: Tyreells. Dükkanlara paket başı 1 Sterlin ile satış yapan Chase’in işleri iyi gitmeye başladı. Tatmin edici bir kârla çalışmaya başladıktan sonra, tasvip etmediği Tesco firmasının onun ürünlerini kaçak sattığını öğrenince, bir dünya devine karşı dava bile kazandı. Tyreells markası oldukça hızlı yayıldı ve 2008 yılında onu 40 milyon Sterlin’e sattı.

Tutkunun Peşinde: Chase Vodka

Chase para sorununu çözünce, hayatına yeni bir yön katarak, damıtma makineleri satın aldı. Çiftliğindeki patateslerden ürettiği votkayı, sadece tutkusu için yaratan Chase, yeni bir marka yarattı: Chase Vodka. Eski işi kadar kârlı olmadığını söylese de, Chase Vodka onun tutkusunu ve sıra dışı yaşam öyküsünü özetleyen bir marka.

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker