İLGİNÇ BİLGİLER

Guinness Rekorlar Kitabındaki en absürt 9 rekor

1) Dünyanın en uzun kulak kılı rekoru

Hintli Anthony Victor 18.1 cm’lik kulak kılları ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmıştır.

2) Dünyanın en hızlı yürüyen tuvaleti rekoru

İtalya’da yaşayan 33 yaşındaki Colin Furze kendi üretimi 140 cc’lik motorlu tuvaleti ile saatte 67,99 km’lin hıza ulaşarak 2011 yılının mart ayında bu absürt rekora imza attı.

3) Dünyanın en ince belli kadını

Cathie Jung, 38 cm’lik ölçüsü ile dünyanın en ince belli kadını olma ünvanını kazanmıştır. Jung bu şekle gelebilmek için yıllarca dar korseler giymiştir.

4)Dünyanın en uzun tırnağı

62 yıl boyunca tırnaklarını kesmeyen Chillal 2004 yılında dünyanın en uzun tırnaklı insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi.

Tırnak uzunlukları ise şöyleydi:
Baş Parmak : 158 cm
İşaret Parmağı : 131 cm
Orta Parmak : 138 cm
Yüzük Parmağı : 140 cm
Serçe Parmak : 138 cm

5) Dünyanın en uzun kaşlı insanı frank arnes

New York’ta yaşayan Frank Arnes 9,5 cm’lik kaşları ile dünyanın en uzun kaşlı insanı rekoru ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

6) Dünyanın en yüksek sesli geğirme rekoru

Jodie Parks 104.75 desibellik geğirme performansı ile bu alanda çok önemli bir rekora imza atmıştır.

7) Gözünden süt fışkırtma rekoru

Bu rekorun sahibi bir Türk. İlker Yılmaz 2004 yılında gözüyle sütü 279,5 cm uzağa fışkırtarak çok önemli bir dünya rekoruna imza attı.

8) Gözlerini yuvalarından pörtletme rekoru ile kim goodman karşınızda

Kim Goodman gözlerini yuvalarından 12 mm pörtleterek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Daha önce Beyaz Show’da da bu rekorunu tazeleyen Goodman en son 2015 yılında rekorunu yineledi ve rekorlar kitabına yeniden girmeye hak kazandı. Artık bir dahaki denemesinde gözlerini çıkarıp masanın üzerine koymasını bekliyoruz.

9) Dünyanın en uzun sakallı kadını

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker