ORTAYA KARIŞIKLAR

Güçlü kadınlarda bulunan 8 ortak özellik

Yalnız olmak, toplumun gözünde acınacak bir durum gibi gözüküyor olabilir. Bu yüzden de insanlar, özellikle de kadınlar, ilişkileri ne kadar kötü giderse gitsin yalnız kalmamak için ilişkilerini sürdürmeye devam ederler. Fakat bazı kadınlar ise mutsuz oldukları bir ilişkiye zaman harcamak yerine yalnız kalmayı tercih ederler. Bu güçlü kadınlar hayattan ne istediklerini bilirler ve asla daha azına kanaat etmezler. İşte güçlü kadınlarda görebileceğiniz 8 ortak özellik…

1- Öncelikli olmaları gerektiğini bilirler

Zamanını onu hak etmeyen bir erkek için harcamak yerine günümüz güçlü kadınları yalnızlıktan da zevk almayı bilirler. Partnerleri için öncelikli olmak onlar için çok önemlidir. Bir erkeğin aklındaki birkaç seçenek arasında yer almak onlar için katlanılamaz bir durumdur. Ayrıca sadece istediğini yaptırmak için ona iyi davranan bir erkeğe de asla tahammül etmezler. Onlar için önemli olan sevildiğini, değerli olduğunu ve saygı gördüğünü hissetmektir.

2- Kendilerini geliştirmeyi tercih ederler

Bir kadın zamanını kendini geliştirmeye harcamak istiyorsa yalnız kalmayı tercih edebilir. Özellikle günümüzde kadınlar için işlerinde istedikleri konuma gelmek, terfi almak ya da akademik olarak ilerlemek enerjilerini tüketen ilişkilerde zaman harcamaktan daha önemli.

3- Kendileri olmaktan utanmazlar

Güçlü bir kadın ona ne giyeceğini, ne yapacağını söyleyen, onu kendi kafasındaki kadın kalıbına sokmaya çalışan bir erkeğe ihtiyaç duymaz. Onu olduğu gibi seven ve kabullenen bir erkek yoksa yalnızlık daha iyi bir seçenektir.

4- Bir yabancının yanında uyanmaktansa yalnız uyumayı tercih ederler

Sabah uyandığında yanında tanımadığı bir yüzü görmektense tek uyumayı tercih eden kadınlar aynı zamanda artık aşık olmadığını hissettiği erkeklerle de ilişkilerini sürdürmeye devam etmezler.

5- Hata yapmaktan korkmazlar

Güçlü kadınlar, hata yapmanın da hayatın bir parçası olduğunu bilirler ve yaptıkları her hatadan yeni bir şey öğrenerek kendilerini geliştirirler.

6- Sorunlarını konuşabileceği bir insanla beraber olmak isterler

Güçlü kadınlar partnerlerinin sadece fiziksel olarak etraflarında olmalarını istemezler. Düşüncelerine saygı göstermeyen ve onu sürekli düzeltmeye veya değiştirmeye çabalayan bir partner, onlar için itici bir konumdadır. Bunun yerine fikir alışverişi yapabilecekleri erkekler daha değerlidir.

7- Yalnız olmayı severler

Kendine güveni olan kadınlar için yalnız olmak mutsuz hissetmek anlamına gelmez. Aksine kendine ve arkadaşlarına ayıracağı zamanın daha fazla olduğu anlamına gelir. Güçlü kadınlar özgürlüğü sever ve sıradan bir erkek için de bundan vazgeçmezler.

8- Güçlü bir erkekle beraber olmak isterler

Güçlü kadınların da kendilerini zayıf ve yetersiz hissettiği anlar elbette ki vardır. İşte böyle durumlarda dışarıdan güçlü görünseler bile içeriden üzgün olduklarını anlayabilecek erkeklere ihtiyaç duyarlar. Güçlü ve zayıf yanlarıyla oldukları kişi için sevilmek, başarılı olduklarında kıskanılmamak, aksine desteklenmek onlar için çok önemlidir. Bu özelliklere sahip olan güçlü bir erkekle tanıştıklarında da ilişki fikri onlar için uzak değildir.

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker