ORTAYA KARIŞIKLAR

Google’ın Üstün Yeteneklere Sahip Yapay Zekası Duplex ile ilgili açıklama

Google tarafından geliştirilen Duplex adındaki yapay zeka, insan sesini akıcı ve bekleme olmaksızın simüle edebiliyor. Teknoloji dünyasında küçük bir telaş yaratan bu yapay zeka ile ilgili güvenlik endişelerini giderecek açıklamalar geldi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Goolge I/O konferansında tanıtılan ve yetenekleriyle parmak ısırtan Duplex’e dair güvenlik endişleri oluşmaya başlamıştı. Nitekim herhangi bir robotik ses algılanmadan, konuşulan kişinin gerçek biri olmadığını bilmeden insanlar her türlü olumsuz durumla karşılaşabilirdi.

Google cephesinden gelen açıklamaların kamuoyunu bir nebze rahatlattığını söyleyebiliriz. Google Duplex tarafından ne amaçla aranıyor olursanız olun, Duplex sizi kendisinin bir yapay zeka olduğu ve görüşmenin kayıt altında olduğu konusunda uyaracak.

Google Duplex’in kullanım amaçları hayal gücüyle sınırlı olsa da, çoğunlukla çağrı merkezleri ve randevu kaydı alabilecek herhangi bir şirket tarafından kullanılabilir. Özellikle çalışma saatleri dışında randevu alınamayan yerler için hayat kurtaracak kadar güzel bir hizmet olabilir. Elbette son kullanıcını aklından geçenler bunlar; eminiz Google’ın bu hizmetle ilgili şimdiden binlerce farklı fikri vardır.

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker