KİŞİSEL BLOGUM

Geçmiş

Durdum. 

Belki saatlerce belki zamansız başımı kaldırıp, gökyüzüne baktım sonra uzun uzun. ‘insan’ bu kadar acıyı niye çeker? Çekerken acıdan zevk alınır mı? Diye düşündüm düşündüm. Son noktamız sahi neresiydi? Nereye kadar dayanıp acı çekebilirdik? Kafam çok karışıktı. Sahi hepimizin öyle değil miydi? İnsan hayata gelirken bir belirsizlikle doğuyor ve beraberinde o belirsizlik hayatını kaplıyordu.

Ağlarken ya da gülerken hiç tersini düşündünüz mü? Bir an durup ağladığınızda aslında 

gülebileceğinizi de fark ettiniz mi? Sanırım duygular hep geçişli.

Sahi önünü göremeyen insan hep geçmişte takılıp kalırmış. Belkide bizim içimizi kanatan da budur.

“geçmiş”

 sadece geçtiğini, sandığımız geçmiş. .

Her duygunun altında ya da eylemin altında hep geçmişten izler yok mudur? Biz aslında o izleri hep vücudumuzda taşırız. Sadece bazen bir yerde çok kanar ve işte o zaman fark ederiz. Geçmiş aslında hep bizimle beraberdir. 

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker