Teknoloji

Elon Musk Otomobilleri Gökyüzüne Çıkartıyor!

Elon Musk, insanların daha rahat ulaşım araçlarına sahip olması gerektiğini savunarak, otomobilleri gökyüzüne çıkartıyor!

Elon Musk, her ne kadar kara taşıtlarına yaptığı yatırımlarla anılsa da asıl hedefi otomobilleri gökyüzüne çıkarmak. Tesla Motors’u faaliyete geçirdiği zamanlarda sipariş üzerine imal edip, Model S’i müşterilerine belirli zaman dilimlerinde teslim edebiliyordu. Kısa süre zarfında geldiği son durumlara baktığımızda modellerini daha da çoğaltarak seri üretim yapmaya başladı.

Musk’un Falcon Heavy uzay aracını Mars’a gönderirken nasıl heyacanlığı olduğuna şahit olmuştuk. Durmak bilmeyen dahi insan, elektrikli ve uzay araçlarından sonra son planını açıkladı. Uçan otomobiller!

Elon Musk, en başta alt yapının hızlı bir şekilde düzenlenmesini gerektiğini söylüyor. İnsanların artık A noktasından B noktasına daha kolay şekillerde ve çevre dostu araçlarla seyahat etmesi gerektiğini savunuyor. Ve de bundan 15 – 20 sene sonra dünya halkının arabalara binme konusunda  tereddüt yaşayacağını dile getirdi.

CNET’e yaptığı konuşmasının devamında; uçan arabaların dünyanın mevcut ulaşım sorunlarının çoğunu çözebileceğine inandığını bildirdi. Musk, yollarımızın gittikçe daha fazla tıkanmaya gittiğini ve boş gökyüzünün sorunlara çare olacağını iddia ediyor.

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker