İLGİNÇ BİLGİLER

Dünya bu Türk’ü konuşuyor

Sokakta yürürken dikkatini çeken insanları İllustrator’le gündelik hayattan fotoğrafladığı kareler içine yerleştirince ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Buna imzasını atan kişi ise yaptığı çalışmalarla dünyanın dikkatini çekmeyi başaran mimar Hakan Keleş.

Hakan Keleş, Güliver’in Gezileri isimli hikayeden esinlenerek oluşturduğu çizimlerle dış basının da dikkatini çekmeyi başardı.

Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde araştırma görevlisi olan Hakan Keleş, fotoğrafladığı sokağın üzerinde çeşitli teknikler kullanarak çizim yapıyor.

Güliver’i esir alan cüceler yani Liliputlar’dan esinlenen Hakan Keleş, yolda yürüyen insanlardan etkilenerek kendi Liliputlarını çizmeye başlamış.

Bilinçli seçimlerle hareket etmediğini söyleyen Hakan Keleş, bazen çizdiği yaratıkların sokağı gördükten sonra yolda yürürken aklına geldiğini, fotoğrafı çekip yaptığını söylüyor, bazense mekandan etkilenerek beğendiği fotoğraflara yaratıklar yerleştirdiğini söylüyor.

Hakan Keleş’in illüstrasyonlar arasında Nasreddin Hoca, Aşık Veysel, Cem Karaca, Ahmet Kaya gibi isimler ile günlük hayattan insanlar yer alıyor.

 

 

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker