Teknoloji

Dikkat! Whatsapp uygulama hesabınız her an kapanabilir!

Whatsapp ilginç bir karar aldı ve bir çok hesabın yasaklanabileceğini duyurdu.

Bunun sebebi ise kullandığınız 3. parti uygulamalar. Bu uygulamaları kullananların hesabı geçici olarak banlanacak ve hesabınızı tekrar açmanız gerekecek.

Whatsapp hesabınıza girmeye çalıştığınız zaman hesabınızın kapandığını görebilirsiniz. Bunu aşmak için, uygulamayı kaldırıp tekrar kurmanız gerekecek. Ban bu sayede kalkmış olacak. Resmi olarak açıklanmasa da buradaki amaç eğer uygulamaya 3. parti yazılım müdahale etmişse uygulamayı kaldırıp tekrar kurulmasını sağlamak ve müdahaleyi kaldırmak.

Bununla birlikte bütün kullanılan uygulamaları güncellemeye zorlamak, farkındalık yaratıp insanların bu tür servisleri kullanmaması konusunda uyarmak gibi amaçlar var. Örneğin; Whatsapp Gold denilen 3. parti uygulamalar, ya da Whatsapp Plus denilen uygulamalar tekrar yüklense bile ban kalkmayacak. Banın kalkması için, orjinal Whatsapp uygulaması yüklemeniz gerekecek. Yüklediğimiz taktirde sorun ortadan kalkacaktır. 

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker