İLGİNÇ BİLGİLER

Dibi tutan pilavlar

Diyelim ki akşam yemeğine şöyle bol tereyağlı, tane tane dökülen bir pirinç pilavı yapmak için mutfağa girdiniz. Ancak bir şeyler yanlış gitti ve pilavınızın dibi tuttu.

Ne yapacaksınız? Tüm emeklerinizin boşa gitmesini gözyaşlarıyla izleyecek ve koca bir tencere pilavı çöpe dökerek büyük bir israfa mı imza atacaksınız?

Hayır!

Oradan durun, çünkü o yanmış pilavı şimdi hemen kurtaracak ve akşam sofraya göğsünüzü kabartarak getirmenizi sağlayacağız.

Pilavın üzerine neden ekmek koymalı?

Pilavın dibinin tuttuğunu fark ettiniz. İlk yapacağınız şey tencereyi ocaktan almak olsun. Pilavı demlenmeye bırakmadan önce bir dilim ekmeği üzerine yerleştirin. Eğer demlendikten sonra dibinin tuttuğunu fark ettiyseniz ise yine bir dilim ekmeği üzerine koyarak tencerenin kapağını kapatın ve birkaç dakika kadar yanık kokusunun gitmesini bekleyin.

Ardından tencerenin içinden ekmeği alın ve pilavı karıştırmadan, yanmamış kısımlarını alarak başka bir tencereye aktarın. Aktarma işlemi bittikten sonra artık pilavınızı karıştırabilirsiniz.

Yanık kokusunu ve tadını tamamen içine çeken ekmek dilimi sayesinde tadı bildiğimiz pilavdan farkı olmayan pirinç pilavınızı şimdi hiçbir şey olmamış gibi servis edebilirsiniz.

İşte bu kadar basit! Afiyet olsun. 

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker