ALKIŞLANANLAR

Umudunu Kaybetme

ÖNCE: Zor bir çocukluk geçirdi, ailesi boşandı ve üvey babası, annesi ve kardeşlerine tacizde bulundu. Annesi, üvey babasının yalan şikayetleri yüzünden iki kez hapse girdi ve yine de o adamla yaşamak zorunda kaldılar çünkü kendisi ve kız kardeşlerine bakacak başka kimse yoktu. 8 yaşındayken kimsesiz çocuklar sığınma evinde yaşamak zorunda kaldı. İlk evliliğinden tıp sektöründeki kariyerini bırakmak istediğinden ve eşini aldattığından ötürü boşandı. Sadece tıbbi ekipman satıcısı olarak işinde son derece başarısız olmadı aynı zamanda kötüleşen maddi durumu nedeniyle evsiz kaldı. Oğlu ile birlikte pansiyonlarda, parklarda, havaalanlarında ve hatta umumi tuvaletlerde bile uyumak zorunda kaldı. Gündüzleri aralıksız olarak bir broker firmasında çalışıyordu, geceleri ise bir çatı altında uyumak için uzun kuyruklarda bekliyordu.

SONRA: 1982 yılında sertifika sınavını geçtikten sonra Dean Witter firmasında tam zamanlı bir iş buldu. 1987 yılında hisselerin %75’ine sahip olduğu Gardner Rich & Co adındaki kendi broker firmasını kurdu. 2006 yılında Gardener Rich firmasındaki çok az bir hissesini milyon dolarlık bir anlaşmayla sattı.

Bahsettiğimiz kişi San Francisco, New York ve Chicago eyaletlerinde ofisleri bulunan Christopher Gardner Uluslararası Holdingi kurucusu ve CEO’su Chris Gardner’dan başkası değil. Kendisinin hayatı bir Hollywood filmine bile konu oldu (Umudunu Kaybetme) ki gişe rekorları kırmasının yanı sıra film, tüm dünya çapında da çok sevildi.

 

Etiketler

Merve BAYRAM

Kim miyim? Sadece bu dünyadan gelip geçen geçerken de yazı yazmayı çok seven bir kulum. Belkide kelimelerin arkasına sığınmış bir Merveyim. Aslında ben hala çocuk hayalleri olan 25 yaşına gelmiş içindeki çocuğu öldürmemiş. . Birazcık da öldürmek istemeyen. İşte o benim! Adım sanım vss.. Bunlar gereksiz birer teferruat Sevgili okuyucularım. İstiyorum ki şu dünyada sadece yazdıklarımla birilerinin kalbine, ruhuna dokunabilmek. Ortak bir bağ oluşturup, bütünleşebilmek. Çünkü ben yazarken o an aklımda olanlar kalemime düşer. Sonra kelimelere sığınır koca bir volkan gibi yazılara dökülürüm. Tabi ara sıra gülmek sokağa, mizaha kulak vermek yeri gelince teknolojiden haberlerden haberdar olmak. Aslına bakarsanız evet bu hep hayalimdi. . Küçükken bile bir şeye sinirlenip sevindiğimde hep yazardım. Sonunun nereye varacağını bilmeden kelimeler cümle olup taşardı küçücük yüreğimde. . Şimdi büyüdüm! Anladım ki; Sanırım kendimi bir tek yazarak ifade edebiliyorum.. ve artık yazılarımı sizinle paylaşma vakti ...

Buna Benzer Yazılarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker